OTWÓRZ SIĘ NA NAUKĘ! Nowy termin 12.10.2024 r.

OTWÓRZ SIĘ NA NAUKĘ!

Serdecznie zapraszamy na kolejną edycję Pikniku Naukowego KLIMAT DLA NAUKI!

Nowy termin: 12 października (sobota), w godz. 12:00 – 18:00, wstęp wolny

Miejsce: Plac Grunwaldzki w Gdyni (przestrzeń pomiędzy Teatrem Muzycznym a Gdyńskim Centrum Filmowym)

Czekać będą na Państwa stoiska naukowe instytutów i organizacji zajmujących się badaniem Morza Bałtyckiego, jego mieszkańcami oraz bezpośrednim sąsiedztwem. Podczas wydarzenia będzie można spotkać się z naukowcami, ekspertami i pasjonatami nauki, sprawdzić swoją wiedzę podczas edukacyjnego koła fortuny, przygotować budkę lęgową dla ptaków, stworzyć unikalną torbę, według własnego projektu. Warsztaty, gry i zabawy przeniosą nas w świat różnorodności otaczającego nas świata przyrody.

Porozmawiaj z naukowcami, uzyskaj odpowiedzi na nurtujące Cię pytania!

Odwiedź nasze stoiska, a wśród nich:

• Na łąkach i brzegu morskim rezerwatu BEKA  – Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków
  • Biotechnolandia – Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego
  • Rozmowy akwakulturalne – Wydział Oceanografii i Geografii UG, Katedra Biologii Morza i Biotechnologii
  • O różnorodności w codzienności morza – Akwarium Gdyńskie MIR-PIB
  • Supermoce bałtyckich zwierząt – Stacja Morska im. Profesora Krzysztofa Skóry, Wydział Oceanografii i Geografii UG
  • Akademicki Klub Golfowy Uniwersytetu Gdańskiego „UG Golf Club”

Piknik Naukowy Klimat dla Nauki. Doświadczaj, poznaj, zrozum – pikniki naukowe. Edycja II, otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Edukacji i Nauki i organizowany jest w ramach programu „Społeczna odpowiedzialność nauki II. Popularyzacja nauki”.

Doświadcz, poznaj, poczuj, zobacz i usłysz czym jest i czym może być nauka!

PRZYJDŹ … ABY POZNAĆ! CZEKAMY WŁAŚNIE NA CIEBIE!

O Pikniku w mediach: