Uniwersytet Gdański gości wystawę fotografii Beki

Wiosenne zaloty ptaków, wschody i zachody słońca nad zamglonymi łąkami, szronem spowite morskie wybrzeże – swoim pięknem rezerwat Beka uwodzi o każdej porze roku. Urok tego wyjątkowego miejsca przybliża wystawa fotografii „Przyrodniczy raj u ujścia Redy”. Od 27 maja można będzie ją obejrzeć na Wydziale Biologii Uniwersytetu Gdańskiego.

Na wystawę „Przyrodniczy raj u ujścia Redy” składa się około czterdziestu fotografii, które prezentują bogactwo przyrodnicze rezerwatu, którym opiekuje się Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków. Za obiektywem stanęli pracownicy Towarzystwa oraz ich przyjaciele – obserwatorzy ptaków i fotografowie-amatorzy. Udało się im uchwycić w wyjątkowych kadrach całe kobierce roślinności, malownicze wybrzeże morskie, z bliska pokazać wiele gatunków ptaków.

Od 27 maja do końca czerwca wystawę gości Wydział Biologii Uniwersytetu Gdańskiego (ul. Wita Stwosza 59, hol główny).

Wystawa została przygotowana w ramach projektu „Zrównoważona turystyka i ekstensywne rolnictwo dla rezerwatu przyrody Beka” realizowanego przez  Fundację Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego,  Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Wstęp wolny. Zapraszamy!

Zdjęcie: Krwawodzioby, P. Kołodziejski

Projekt „Zrównoważona turystyka i ekstensywne rolnictwo dla rezerwatu przyrody Beka” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 oraz ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.