Pierwszy Piknik “Klimat dla Nauki”

Dziękujemy Wszystkim za tak liczne przybycie na nasz pierwszy Piknik „Klimat dla Nauki”, który odbył się w Gdyni w miniony weekend. Ogromne podziękowania dla zaangażowanych 🙂

Naszym hasłem było POZNAJ, ABY ZROZUMIEĆ I CHRONIĆ! Podczas pikniku można było odwiedzić stoiska naukowe instytutów i organizacji zajmujących się badaniem Morza Bałtyckiego, jego mieszkańcami oraz bezpośrednim sąsiedztwem. Podczas wydarzenia udało się przeprowadzić doświadczenia i eksperymenty naukowe, wziąć udział w konkursach i warsztatach, spotkać się z naukowcami oraz z osobami zaangażowanymi w ochronę naszej lokalnej przyrody.

Podczas Pikniku można było odwiedzić następujące stoiska:

• Wydmowe ABC  Stacja Biologiczna Uniwersytetu Gdańskiego
  • A Morze z satelity ?  Zakład Oceanografii Fizycznej Wydziału Oceanografii i Geografii Uniwersytetu Gdańskiego
  • Mikroorganizmy Morza Bałtyckiego  Zakład Biotechnologii Morskiej Wydziału Oceanografii i Geografii Uniwersytetu Gdańskiego
  • Mieszkańcy Bałtyku – poznaj by chronić!  oraz Stworzywa morskie – o plastiku i mikroplastiku  Stacja Morska im. Profesora Krzysztofa Skóry Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego
  • Na łąkach i brzegu morskim rezerwatu Beka Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków
  • Biotechnolandia  Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego
  • Morskie życie – Akwarium Gdyńskie

Ogromne podziękowania dla wszystkich odwiedzających i zaangażowanych!

Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął  Pan Prezydenta Miasta Gdyni – Wojciech Szczurek.

Piknik był finansowany z programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministra Nauki i Edukacji. Realizatorem jest Fundacja Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego, a partnerem merytorycznym Uniwersytet Gdański.

Już niedługo 15 i 16 października na Kampusie Uniwersyteckim w Gdańsku Oliwie odbędzie się druga edycja naszego Pikniku. Zapraszamy już teraz, a szczegóły wkrótce. Obiecujemy jeszcze więcej ciekawych stoisk i atrakcji dla całej rodziny. Będzie się działo!

Pikniki są finansowane z programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministra Nauki i Edukacji. Realizatorem jest Fundacja Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego, a partnerem merytorycznym Uniwersytet Gdański.

😊