Wystawa edukacyjna “Wszystko o naszych fokach”. Serdecznie zapraszamy!

Do końca listopada, na terenie Bałtyckiego Kampusu Oliwa przy wejściu do Biblioteki głównej UG można obejrzeć naszą wystawę edukacyjną „Wszystko o naszych fokach” – po Parku Reagana i Parku Oliwskim to już trzecia jej lokalizacja.

Fundacja Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego oraz Stacja Morska Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego im. Profesora Krzysztofa Skóry stworzyły tablice edukacyjne o tematyce biologii, badań i ochrony fok szarych w Polsce. Celem eksponowanej wystawy jest zwrócenie uwagi na problem ochrony tych cennych dla ekosystemu Morza Bałtyckiego ssaków morskich oraz podniesienie świadomości ekologicznej społeczeństwa w zakresie różnorodności biologicznej Bałtyku. Każda plansza opatrzona jest opisem tematycznym związanym z przedstawionym na niej zdjęciem.

Wystawa w Kampusie UG

dsc03112 dsc03117 dsc03119 dsc03121

Wystawa w Parku Oliwskim

Wystawa w Parku im. Ronalda Reagana

fot. Justyna Falkiewicz

DSC02144

DSC02148

Zapraszamy do nowej części Parku im. Ronalda Reagana w Gdańsku, pomiędzy ul. Piastowską  i ul. Pomorską, w którym można obejrzeć wystawę edukacyjną „Wszystko o naszych fokach”. Fundacja Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego oraz Stacja Morska Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego im. Profesora Krzysztofa Skóry stworzyły tablice edukacyjne o tematyce biologii, badań  i ochrony fok szarych w Polsce. Celem eksponowanej wystawy jest zwrócenie uwagi na problem ochrony tych cennych dla ekosystemu Morza Bałtyckiego ssaków morskich oraz podniesienie świadomości ekologicznej społeczeństwa w zakresie różnorodności biologicznej Bałtyku. Każda plansza opatrzona jest opisem tematycznym związanym z przedstawionym na niej zdjęciem.