Dzień Ryby 25 lipca 2020.

Weź udział w niezwykłym wydarzeniu. To jedyne takie święto dedykowane rybom. W tym roku głównym bohaterem Dnia Ryby w Helu będzie dorsz 🐟

Stacja Morska im. Profesora Krzysztofa Skóry Uniwersytetu Gdańskiego wraz z partnerami zaprasza na obchody XVI Dnia Ryby w Helu. Już od wtorku 21 lipca na naszym profilu Facebookowym – Stacja Morska im. Profesora Krzysztofa Skóry IO UG będzie można znaleźć podcasty, prezentacje i zagadki edukacyjne poświęcone znanym i mniej znanym mieszkańcom Morza. Osoby, które w sobotę, 25 lipca planują pobyt w Helu, zapraszamy na teren Błękitnej Wioski przy małej plaży od 11 do 17. W programie ciekawe wystawy, duża dawka wiedzy, gry i zabawy edukacyjne.

W tym roku szczególnym problemem poruszanym w trakcie Dnia Ryby na stoisku „Stworzywa morskie” będzie zanieczyszczenie środowiska morskiego plastikiem. Fundacja Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego we współpracy z Grupą Lotos oraz przy wsparciu merytorycznym Stacji Morskiej im. Profesora Krzysztofa Skóry IO UG prowadzi kampanię informacyjno-edukacyjną STWORZYWA MORSKIE. Jej celem jest zainteresowanie odbiorców problemem plastiku i włączenie społeczeństwa do działania na rzecz ochrony środowiska Morza Bałtyckiego.

Tegoroczny Dzień Ryby w Helu organizowany jest w ramach projektu: „Ochrona ssaków i ptaków morskich – kontynuacja”.

Wyposażenie stoisk informacyjnych oraz działania na rzecz edukacji pro-przyrodniczej i ochrony przyrody wspiera także Grupa LOTOS w ramach programu społeczno-ekologicznego realizowanego na Pomorzu pod nazwą „LOTOS pomaga bałtyckiej przyrodzie”.

Fotorelacja z wydarzenia