XX Międzynarodowy Dzień Bałtyckiego Morświna już za nami!

Dziękujemy za odwiedzenie naszego stoiska edukacyjnego!

W niedzielę na Skwerze Kościuszki w Gdyni przy pomniku morświna Edukatorzy Błękitnej Szkoły FRUG w Stacji Morskiej Uniwersytetu Gdańskiego dzielili się wiedzą na temat bałtyckich morświnów przedstawiając warunki życia tych fascynujących zwierząt, problemy i zalecenia ochronne. Odwiedzający stoisko mogli również wziąć udział w grach edukacyjnych – ułożyć puzzle czy zakręcić edukacyjnym kołem fortuny. Słuchaliśmy również, co dzieje się pod wodą – dzięki  hydrofonowi (mikrofonowi do odbierania podwodnych dźwięków podłączonemu do rejestratora cyfrowego i głośnika) umieszczonemu przy nabrzeżu w basenie portowym doświadczaliśmy zjawiska hałasu podwodnego generowanego przez silniki i śruby przepływających łodzi i statków.

kliknij aby posłuchać

Wydarzenie organizowane było  w ramach projektu „Ochrona ssaków i ptaków morskich – kontynuacja” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Partnerem wydarzenia  jest

Dziękujemy za odwiedziny na naszym stoisku i już dzisiaj zapraszamy do świętowania razem z nami  Dnia Dziecka w fokarium Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu. Śledźcie nasze strony, szczegółowe informacje o wydarzeniu niebawem! 😊