XXI Międzynarodowy Dzień Bałtyckiego Morświna

☀️W nadchodzącą niedzielę (21 maja br.) zapraszamy do wzięcia udziału w 21. Międzynarodowym Dniu Bałtyckiego Morświna. W ramach wydarzenia Edukatorzy Błękitnej Szkoły FRUG w Stacji Morskiej Uniwersytetu Gdańskiego przygotowali stoisko edukacyjne, poświęcone temu jedynemu bałtyckiemu gatunkowi walenia.
☀️Zapraszamy w godzinach od 11 do 16 na Skwer Kościuszki w Gdyni przy pomniku morświna.
Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu „Ochrona ssaków i ptaków morskich – kontynuacja” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.
Sponsorem Fundacji Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego jest Energa z Grupy ORLEN.