DOŚWIADCZ, POZNAJ, ZROZUM

Piknik Naukowy KLIMAT DLA NAUKI

Kiedy:  15-16 października  2021 (w piątek w godzinach 10:00 – 18:00, w sobotę w godzinach 12:00 – 18:00).

Gdzie: ul. Wita Stwosza 53, Kampus UG (w namiocie usytuowanym w przestrzeni pomiędzy Wydziałem Biologii UG a Biblioteką Główną, w pobliżu Eko Parku i sąsiadujących obiektów UG).

Wstęp bezpłatny –  w tych dniach Uniwersytet będzie otwarty dla wszystkich zainteresowanych.

Nie masz planów? Zastanawiasz się, jak wykorzystać wolny czas? Nie zwlekaj! Dołącz do nas!

Odwiedź nasze wyjątkowe stoiska, porozmawiaj z naukowcami, uzyskaj odpowiedzi na nurtujące Cię pytania! Przygotowaliśmy dla Ciebie gry terenowe, pokazy, warsztaty, zawody rodzinne i konkursy.

na scenie występy artystyczne, nauka tańców, dialogi malarskie oraz cykl: Wywiad z naukowcem! Nasze zaproszenie przyjęli już: dr hab. Tomasz Tadeusz Koncewicz, prof. UG, prof. dr hab. Hanna Mazur-Marzec oraz prof. dr hab. Tadeusz Stegner.

Podczas wydarzenia odbędą się ciekawe prezentacje oraz wykłady, przygotowane przez naukowców z UG, jak np.  „Psychologiczne wyznaczniki zdrowia, czyli kilka słów o tym co robić, żeby nie zmiotło nas z planszy”, dr Marcina Szulca.

A dla dzieci, super eko strefa, pełna niespodzianek i zabawy!

W programie, m.in.: w sobotę przedstawienie dla najmłodszych “Dyzio w krainie wyobraźni”  (Zawodowy Teatr, Miejski  Dom Kultury w Rumi), eko eksperymenty, mały Artysta, gry i duże bańki.

Dla spragnionych odpoczynku – strefa relaksu!

PRZYJDŹ … ABY POZNAĆ!

Piknik Naukowy, organizowany jest w ramach projektu pn. „Klimat dla Nauki. Doświadcz, poznaj, zrozum – pikniki naukowe”, finansowanego z programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministra Edukacji i Nauki.

Głównym celem jest popularyzacja osiągnięć naukowych Uczelni, pracy naukowców, badań naukowych, prac rozwojowych oraz promocja nauki z działaniami, które ukierunkowane są na przedstawienie w przystępny sposób przydatności wiedzy naukowej w życiu codziennym oraz upowszechnianie tradycji społeczności akademickiej. Przygotowane działania mają wprowadzić lokalnych mieszkańców w świat nauki i codzienność Uniwersytetu, przybliżyć naukę w możliwie zrozumiałej i ciekawej formie, która pozwoli zrozumieć sens pracy naukowej, rozwinąć ciekawość świata i radość z jej poznawania. Istotnym aspektem pikników będzie wykreowanie wydarzeń, które pozwolą na integrację społeczności lokalnych ze środowiskiem naukowców i pomorskim ośrodkiem akademickim. Pikniki pozwolą przedstawić zagadnienia społecznej odpowiedzialności nauki tj. nauki, która uwzględnia interesy społeczne, ochronę środowiska oraz relacje z różnymi grupami interesariuszy. Pozwolą zwiększyć wśród uczestników świadomość roli badań naukowych w poprawie komfortu życia codziennego.

Partner Merytoryczny – Uniwersytet Gdański

Organizator – Fundacja Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego

ZAPRASZAMY SERDECZNIE! CZEKAMY WŁAŚNIE NA CIEBIE!