Wydarzenie Otwarcie Parku Miejskiego we Władysławowie już za nami!

W dniu 27 maja br.  w ramach wydarzenia Otwarcie Parku Miejskiego we Władysławowie Edukatorzy Błękitnej Szkoły FRUG w Stacji Morskiej Uniwersytetu Gdańskiego przygotowali szereg atrakcji. Na stoisku edukacyjnym, poświęconemu  problemowi zaśmiecania nadmorskich kąpielisk i lasów opowiadali o siedliskach nadmorskich, konieczności zachowania czystości i porządku w pomorskich lasach oraz w parkowych przestrzeniach miejskich, o istotnym problemie, jakim jest zaśmiecanie kąpielisk i mórz plastikiem i mikroplastikiem i jak należy zachować się podczas spotkania z dzikimi zwierzętami. Na odwiedzających czekały zabawy i materiały edukacyjne m.in. puzzle z rybami dla najmłodszych oraz koło fortuny dla nieco starszych, ulotki, książeczki, rebusy, kolorowanki.

Dziękujemy, że tak licznie odwiedziliście nasze stoisko!

Stoisko edukacyjne zorganizowane zostało w ramach projektu „Wspólnie dla czystego Pomorza – kampania społeczna z zakresu edukacji ekologicznej” dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.