Zapraszamy na Dzień Dziecka w Helu!

☀️☀️🍧🍡🍿🍨🍭🍩🥤🤹🏼‍♀️🥁🎯🎲🛴⛱🛟🎈🎁🧸☀️☀️
☀️☀️☀️ Z okazji Światowego Dnia Dziecka 1 czerwca zapraszamy do odwiedzin fokarium Stacji Morskiej Uniwersytetu Gdańskiego, gdzie w godzinach od 11.00 do 15.00 zorganizowane zostanie stoisko informacyjne na temat Morza Bałtyckiego i jego mieszkańców wraz z atrakcjami dla najmłodszych.
🐬🦭 🐬🦭 🐬🦭 🐬🦭 🐬🦭 🐬🦭 🐬🦭 🐬🦭 🐬🦭🐬🦭 🐬🦭
☀️☀️☀️ W ramach wydarzenia edukatorzy opowiedzą o życiu w Bałtyku, nadmorskich siedliskach, konieczności zachowania czystości i porządku w pomorskich lasach, w parkowych przestrzeniach miejskich, a także o problemie zaśmiecania kąpielisk i mórz plastikowymi odpadami.☀️☀️☀️
☀️☀️☀️ Na odwiedzających czekają zabawy i materiały edukacyjne m.in. puzzle z rybami, koło fortuny, ulotki, książeczki. Będzie można narysować lub pokolorować wybrane organizmy, odpowiedzieć na pytanie, rozwiązać rebus, wziąć udział w grze terenowej i otrzymać edukacyjny upominek.☀️☀️☀️
☀️☀️🍧🍡🍿🍨🍭🍩🥤🤹🏼‍♀️🥁🎯🎲🛴⛱🛟🎈🎁🧸☀️☀️
Stoisko edukacyjne organizowane jest w ramach projektu „Wspólnie dla czystego Pomorza – kampania społeczna z zakresu edukacji ekologicznej” dofinansowanego ze środków Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.
Sponsorem działań Fundacji Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego na rzecz ochrony Morza Bałtyckiego jest Energa z Grupy ORLEN.