Zapraszamy na Piknik Edukacyjny Klimat dla Nauki

Piknik Naukowy KLIMAT DLA NAUKI

3-4 września 2022, w godzinach 12.00 – 18.00

Plac Grunwaldzki w Gdyni

Zapraszamy gorąco do udziału w kolejnej edycji Pikniku Naukowego w Gdyni. W dniach 3-4 września czekać będą na Państwa stoiska naukowe instytutów i organizacji zajmujących się badaniem Morza Bałtyckiego, jego mieszkańcami oraz bezpośrednim sąsiedztwem. Podczas wydarzenia będzie można spotkać się z naukowcami, ekspertami i pasjonatami nauki. Warsztaty, gry i zabawy przeniosą nas w świat różnorodności otaczającego nas świata przyrody.

Odwiedź nasze stoiska, a wśród nich:

• Oblicza Geografii – Studenckie Koło Naukowe Geografów Uniwersytetu Gdańskiego oraz Koło Naukowe Gisoteka
  • Rozmowy akwakulturalne – Zakład Biologii i Ekologii Morza Instytutu Oceanografii Wydziału Oceanografii i Geografii Uniwersytetu Gdańskiego
  • Mikroorganizmy Morza Bałtyckiego – Zakład Biotechnologii Morskiej Instytutu Oceanografii Wydziału Oceanografii i Geografii Uniwersytetu Gdańskiego
  • Poznajemy mieszkańców Bałtyku, jak możemy ich chronić i co im zagraża? – Stacja Morska im. Profesora Krzysztofa Skóry Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego
  • Przyroda rezerwatu Beka – Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków
  • Biotechnolandia – Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego
  • Zycie i różnorodność morskich zwierząt – Akwarium w Gdyni

Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął  Pan Prezydent Miasta Gdyni – Wojciech Szczurek.

Pikniki są finansowane z programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministra Edukacji i Nauki. Realizatorem jest Fundacja Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego, a partnerem merytorycznym Uniwersytet Gdański.